HISTORIE » Eau de Cologne
Eau de Cologne

„Našel jsem vůni, která mi připomíná italské jarní ráno, horské narcisy, pomerančové květy krátce po dešti. Osvěžuje mě, posiluje mé smysly a moji fantasii.“, napsal mladý Giovanni Maria Farina roku 1708 z Kolína nad Rýnem svému bratru Giovannimu Battistovi, který tou dobou sloužil ve vojsku v Nizozemí, daleko od domova.


Swinging Rokoko:
plakát z dvacátých let
snadno spojuje barokní parfém
s roztančeným elánem
raného 20. století.

Gio Battista znal zálibu svého o dva roky mladšího sourozence ve všem, co voní. Jeho bratr byl v záležitostech vůní vždycky o krok napřed před ostatními. Byl nosem a parfumérem rodiny. Veškeré své snažení vynakládal na vynalézání vznešených vuní. Ve 23 letech stvořil něco, co mu kdykoliv dokázalo vyvolat vzpomínky na domovskou Itálii, změnu ročních období v této zemi a na všechny lidi, kteří tam žili a byli mu drazí. Giovanni Maria hodně cestoval -opravdu hodně. Bonjour jeunesse - toto citrusy nabité jarní ráno ve formě parfému mu bude na cestách duležitým společníkem. Když Giovanni Battista bratrův dopis četl, nejspíš netušil, že se jeho sourozenci s touto kreací podařilo dílo století. Tento parfém se stal jeho životem a životem následujících generací. Giovanni Maria jej později na počest svého druhého domova pojmenuje Eau de Cologne. Ješte ve 21.století mladí a inovativní parfuméři přiznávají, že se mladšímu bratru zdařilo něco nanejvýš nepravděpodobného - vůně století.


Eau de Cologne
již 300 let stále stejný obsah

V tomto období budou bežné parfémy nejrůznějších druhů, bežný bude i zvyk obohacovat prostředky péče o tělo a čistící prostředky vonnými látkami. Avšak Eau de Cologne od Giovanniho Maria Fariny bude dávno představovat ztělesnení celého pokolení vonných vod. Po dlouhou dobu bude jako jediná nosit toto jméno a s ním bude i po uplynutých staletích originálem. Jedinečná a neokopírovatelná komposice této vůně spojená s géniem nejpreciznejšího epochálního parfumérského umění učiní z Giovanniho Maria jednoho z nejúspešnějších obchodníků Evropy v době rokoka.